TOEFL IBT & IELTS

Bu sınavlar, adayların dört temel dil yeterliliğini (reading,listening,writing,speaking) ölçer.Bu sınavlara hazırlanacak öğrencilerin iyi düzeyde bir İngilizce altyapısına sahip olmaları ya da en az Upperintermediate (B2) seviyesini tamamlamış olmaları gerekir.

Dilfem’de TOEFL IBT – IELTS hazırlık programı toplam 100 saatte verilir. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 alanda çalışma yapılır. Okuma derslerini Türk eğitmenler verirken; konuşma,yazma ve dinleme dersleri ise yabancı eğitmenler tarafından verilir.

Her iki sınavda da öğrenciler, ileri düzeyde İngilizce anlama ve kullanma yeterliliklerini göstermeleri gerekir.Kursiyerleri bu sınavlara hazırlarken yalnızca ders içerisinde yapılan çalışmaların yeterli olmadığını ve eğitmenlerimizin verdiği kaynakları bitirmelerinin ve özellikle ders dışında yapacakları çalışmanın çok önemli olduğunu hatırlatırız. 

Ayrıca, ders sonrası öğrencilerimiz sanal kütüphanemizde gün boyu practice test yapma imkanı bulabilirler. Ayrıca, eğitmenlerimiz ofis saatlerinde öğrencilerimizin sorularına birebir yardımcı olurlar.

Sınıflarımız maksimum 10 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim süresince verilen tüm kaynaklar ücretsizdir.